У першому кварталі 2021 року два гірничо-збагачувальні комбінати ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт», що входять до титанового бізнесу Group DF, виробили 31 тис. тонн ільменітового концентрату (TiO2).

«Виробничі плани повністю виконані, постачання всієї продукції здійснено відповідно до укладених контрактів. Скорочення обсягів виробництва відбулося через зміну ринкової кон’юнктури – глобального зниження попиту на титанову продукцію. Це не стало приводом для згортання розпочатої на комбінатах масштабної програми капітальних інвестицій. У 2021 році акціонер вже інвестував понад 31 млн. грн у два ГЗК. Ми продовжуємо планове оновлення основних фондів: закуповується нова гірничотранспортна техніка, проводиться модернізація, ремонт і оновлення старих активів. Наша стратегія спрямована на збільшення ефективності виробництва, поліпшення показників собівартості та збільшення маржинальності бізнесу в цілому», – прокоментував Сергій Косенко, Голова Товариств «Межиріченський ГЗК» та «Валки-Ільменіт».

У першому кварталі 2021 року середня заробітна плата на ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт» зросла на 13,5% та склала 14,6 тис. грн. Сума податків і зборів, сплачених до бюджетів різних рівнів, зросла на 10,4% і склала 27,7 млн. грн.

ГЗК будуть нарощувати обсяги виробництва пропорційно попиту.

«Наші аналітики очікують відновлення попиту на титанову продукцію на докризовий рівень тільки з середини 2022 року. Це оптимістичний сценарій. Зараз, коли на глобальному ринку йде значне просідання, наша задача підготуватися до зростання у майбутньому. Тому ми активно оновлюємо техніку і почали проведення гірничопідготовчих робіт для переходу на нові ділянки видобутку», – підкреслив Сергій Косенко.

В рамках стратегії з розвитку титанового бізнесу Group DF, акціонер продовжує інвестувати в будівництво ще двох нових ГЗК – Стремигородського ГЗК (Житомирська область) і Мотронівського ГЗК (Дніпропетровська область).

У проєкт «Мотронівський ГЗК» вже вкладено близько $150 млн. Плановані проєктні потужності підприємства оцінюються в 120 тис. тонн ільменітового концентрату, 14 тис. тонн цирконієвого і 20 тис. тонн рутилового концентрату.

Інвестиції в проєкт «Стремигородського ГЗК» перевищили 100 млн грн. На поточний момент проводяться проєктно-вишукувальні роботи. Після реалізації першого етапу проєкту, проєктна потужність комбінату складе близько 500 тис. тонн/рік ільменітового концентрату і 150-200 тис. тонн/рік апатитового концентрату.

У першому кварталі 2020 року два гірничодобувних комбінату ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт» випустили 35,2 тис. тонн ільменітового концентрату.