Підприємство титанового бізнесу Group DF — ТОВ «Межиріченський ГЗК» з активами з видобутку титановмістких руд у Іршанську (Житомирська обл.) отримало дозвіл Держслужби експортного контролю України на експорт 35 тис. тонн ільменітового концентрату до кінця 2022 року. Це дало можливість відновити експорт готової продукції, першу партію концентрату відправлено до Чехії.

«Титановий бізнес Групи надав всі документи та отримав дозвіл на експорт власної продукції. Розпочато відвантаження ільменітового концентрату споживачам в ЕС. Розблокування експорту – абсолютно логічне рішення. Україна за 6 місяців 2022 року знизила експорт титановмісних руд та концентрату на 46,2%. Логіка ліцензування була зрозуміла, але обмеження шкодили галузі.

Без цього рішення про видачу дозволу ми не змогли б платити зарплати та надалі суттєво скорочували обсяги виробництва. Зростання експорту в будь-якій українській галузі зараз вкрай важливе для макроекономіки, для платіжного балансу та валютного курсу. У нашому випадку дуже важливим результатом буде не тільки експортна виручка, а також додаткові податки в центральний та місцеві бюджети, робочі місця.

Розблокування експорту означає, що ми продовжуватимемо допомагати місцевим громадам та армії. Наші підприємства титанової галузі – містоутворюючі, від них залежить життя цілих селищ. Ми не приховували, що через експортні обмеження та логістичні проблеми, які виникли під час війни, в титановому бізнесі відбулося падіння обсягів виробництва, тому зараз дуже важливо поступово вивести обсяги виробництво на довоєнний рівень. Лібералізація експорту та зняття штучних обмежень — це правильний крок з боку Уряду для відновлення економіки», – прокоментував Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Нагадаємо, що Держслужба експортного контролю України ввела обмеження на експорт окремих видів продукції своїм рішенням від 6 липня 2022 року (у відповідності з ст. 10 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»).

Основними споживачами українського ільменітового концентрату залишаються Чехiя (52,18% поставок у грошовому вираженні), США (15,28%) та Китай (6,71%).

Титановий бізнес є одним з ключових напрямків для Group DF. До нього входять ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт» (Житомирської обл.), а також Мотронівський ГЗК (Дніпропетровська область).

З початку війни підприємства Group DF та акціонер Дмитро Фірташ надали допомогу Україні в розмірі $9,7 млн. Окрім безпосередньо прямої допомоги армії та ТрО, найбільшими напрямами допомоги є відновлення інфраструктури та зруйнованих будинків, пряма гуманітарна допомога переселенцями та мешканцям постраждалих громад, забезпечення медикаментами 14 лікарень по всій Україні, забезпечення продуктами харчування та водою.

Як раніше повідомлялося, у першому півріччі 2022 року підприємства титанового бізнесу Group DF видобули ільменітової руди 1,07 млн м3 та виробили 62 тис. тонн ільменітового концентрату.