За 9 місяців 2020 р. два гірничо-збагачувальні комбінати ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт», що входять в титановий бізнес Group DF, виробили 93 тис. тонн ільменітового концентрату (TiO2), що на 5,6% більше ніж за аналогічний період попереднього року.
«Третій квартал поспіль у нас стабільне зростання обсягів виробництва. Всі контракти перед покупцями нашої продукції виконані на 100%. 42% продукції було експортовано європейським клієнтам. Виробничі та інвестиційні плани повністю виконані. З початку року капітальні інвестиції склали більше 89 млн. грн. Проходить планове оновлення основних фондів, купується сучасне обладнання, яке дозволяє більш ефективно управляти всім технологічним процесом видобутку та збагачення руди. В наших планах і надалі збільшувати обсяги виробництва основної продукції. Ми впевнені в майбутньому поступовому відновленню глобальних ринків, на яких ми працюємо», – прокоментував Сергій Косенко, Голова Товариств «Межиріченський ГЗК» і «Валки-Ільменіт».
Злагоджена робота гірничо-збагачувальних комбінатів дає і соціальний ефект:
- середня зарплата на комбінатах зросла до 13,2 тис. грн;
- зростання податкових відрахувань склало 7,2% (до бюджетів різних рівнів було сплачено 76,3 млн. грн.).
На початку 2019 року на Межиріченському ГЗК була введена в експлуатацію нова збагачувальна фабрика потужністю 250 тис. тонн чорнового концентрату в рік. Запуск нової фабрики дозволив знизити собівартість готової продукції, а також зменшив виробничі ризики (раніше збагачення руди проводилось у зовнішнього підрядника).
Напрямок видобутку титанового бізнесу Group DF включає два діючих ГЗК («Межиріченський ГЗК» і «Валки-Ільменіт» ((Житомирська обл.)) І два споруджуваних ГЗК («Стремигородського ГЗК» (Житомирська обл.) І «Мотронівський ГЗК» (Дніпропетровська обл .). у Проект «Мотронівський ГЗК» вже вкладено близько $ 145 млн. Плановані проектні потужності підприємства оцінюються в 120 тис. тонн ільменітового концентрату, 14 тис. тонн цирконієвого і 20 тис. тонн рутилового концентрату.
Інвестиції в Проект «Стремигородського ГЗК» вже перевищили 100 млн грн. На поточний момент проводяться проектно-вишукувальні роботи. З моменту запуску проекту буде створено до 3 000 робочих місць. ГЗК стане одним з найбільших платників податків в Житомирській області.